Розрахувати
вартість
Розрахувати
вартість

Вкажіть, будь ласка назву товарів або послуг, вартість яких Ви хочете розрахуватиЗаявка на прорахунок успішно відправлено!

Найближчим часом наш менеджер зв'яжеться з Вами.
Пн-Пт: з 9 до 18
Сб-Нд: вихідний
Пн-Пт: з 9 до 18
Сб-Нд: вихідний
Режим роботи
Пн-Пт: з 9 до 18
Сб-Нд: вихідний

Корзина

Тампонаж свердловини на воду

Для запобігання попадання через свердловинний фільтр патогенів та хімікатів і забруднення водоносних горизонтів необхідно виробляти тампонаж свердловини.

1. Міграція патогенів (бактерій)
Патогени (бактерії, віруси і паразити) і хімічні речовини (нітрити, нітрати, пестициди) опускаються вниз разом з дощовою водою через влагопроніцаемие шари грунту і потрапляють в ґрунтові води, де поширюються не тільки горизонтально, але і продовжують проникати вглиб водоносного горизонту.

Міграція бактерій

Грунтові води легко просочуються через пісок і щебінь (рис.1). Так само легко з ними переміщуються знаходяться в них патогени і хімічні речовини. Необхідно запобігти попаданню в свердловину води, що містить патогени. Нерідко її протікання в нижні шари грунту запобігає шар водонепроникних порід (рис.2). Завдяки цьому грунтові води, що знаходяться нижче водонепроникних шарів, захищені від попадання в них шкідливих речовин з поверхні.

Проте, іноді необхідно пробурити свердловину в єдиному водоносному горизонті, що знаходиться, наприклад, під 50-метровим шаром піску. В цьому випадку слід знати, що число живих патогенів зменшується з глибиною буріння. Це відбувається через те, що в міру просування в глибину, з плином часу, патогени поступово гинуть. Нарешті, на певній глибині грунтові води повністю вільні від бактерій. Це говорить про те, що при існуванні одного водоносного горизонту свердловину рекомендується бурити якомога глибше.

2. Тампонаж свердловини – санітарний опечатування
З попереднього параграфа ми дізналися, що для того, щоб дістатися до чистої грунтової води, необхідно пробурити свердловину через водонепроникний шар грунту. Але тут виникає нова проблема!

Міграція бактерій

Вода з бактеріями, яку до цього затримував водонепроникний шар, легко потрапляє в нижні водоносні горизонти через саму свердловину, яка в цьому випадку грає роль «зливного отвору» (рис. 4). Вона тече між стінкою свердловини і зовнішньою поверхнею обсадної труби.

Коли свердловина просвердлені і встановлені свердловинний і гравійний фільтри, водонепроникний шар повинен бути закритий від попадання в водоносний горизонт різних забруднювачів. Це здійснюється за допомогою тампонажу свердловини. Тампонаж робиться з цементу або бентоніту (висококоллоідной глини, у багато разів збільшує обсяг при намоканні). Він також додатково посилює водонепроникний шар.

При єдиному водоносному горизонті довжина тампонажного шару повинна становити не менше 3-5 метрів. Містить патогени вода з поверхні проходить через грунт набагато повільніше, ніж через відкритий простір свердловини. Таким чином, поки вона уздовж тампонажного шару дійде до кінця свердловини, патогени встигнуть загинути.


Проектування свердловин
Аналіз води

Для запобігання попадання через свердловинний фільтр патогенів та хімікатів і забруднення водоносних горизонтів необхідно виробляти тампонаж свердловини. 1. Міграція патогенів (бактерій) Патогени (бактерії, віруси і паразити) і хімічні речовини (нітрити, нітрати, пестициди) опускаються вниз разом з дощовою водою через влагопроніцаемие шари грунту і потрапляють в ґрунтові води, де поширюються не тільки горизонтально, але і продовжують проникати вглиб водоносного горизонту. Міграція бактерій Грунтові води легко просочуються через пісок і щебінь (рис.1). Так само легко з ними переміщуються знаходяться в них патогени і хімічні речовини. Необхідно запобігти попаданню в свердловину води, що містить патогени. Нерідко її протікання в нижні шари грунту запобігає шар водонепроникних порід (рис.2). Завдяки цьому грунтові води, що знаходяться нижче водонепроникних шарів, захищені від попадання в них шкідливих речовин з поверхні. Проте, іноді необхідно пробурити свердловину в єдиному водоносному горизонті, що знаходиться, наприклад, під 50-метровим шаром піску. В цьому випадку слід знати, що число живих патогенів зменшується з глибиною буріння. Це відбувається через те, що в міру просування в глибину, з плином часу, патогени поступово гинуть. Нарешті, на певній глибині грунтові води повністю вільні від бактерій. Це говорить про те, що при існуванні одного водоносного горизонту свердловину рекомендується бурити якомога глибше. 2. Тампонаж свердловини – санітарний опечатування З попереднього параграфа ми дізналися, що для того, щоб дістатися до чистої грунтової води, необхідно пробурити свердловину через водонепроникний шар грунту. Але тут виникає нова проблема! Міграція бактерій Вода з бактеріями, яку до цього затримував водонепроникний шар, легко потрапляє в нижні водоносні горизонти через саму свердловину, яка в цьому випадку грає роль «зливного отвору» (рис. 4). Вона тече між стінкою свердловини і зовнішньою поверхнею обсадної труби. Коли свердловина просвердлені і встановлені свердловинний і гравійний фільтри, водонепроникний шар повинен бути закритий від попадання в водоносний горизонт різних забруднювачів. Це здійснюється за допомогою тампонажу свердловини. Тампонаж робиться з цементу або бентоніту (висококоллоідной глини, у багато разів збільшує обсяг при намоканні). Він також додатково посилює водонепроникний шар. При єдиному водоносному горизонті довжина тампонажного шару повинна становити не менше 3-5 метрів. Містить патогени вода з поверхні проходить через грунт набагато повільніше, ніж через відкритий простір свердловини. Таким чином, поки вона уздовж тампонажного шару дійде до кінця свердловини, патогени встигнуть загинути.

Читати далі
Тампонаж свердловини на воду
Have no product in the cart!
0